Bory Tucholskie

Bory Tucholskie posiadają na swym terenie bardzo dużo jezior, rzek i małych strug rzecznych. Jest tam mnóstwo szlaków kajakowych. Mówi się wręcz, że są to najlepsze miejsce na spływy kajakowe na terenie naszego kraju.

Niemniej najbardziej charakterystyczną rzeczą dla Borów Tucholskich są rozległe lasy, które rozciągają się na znaczną powierzchnię. Na ich terenie istnieje spora liczba rezerwatów, w tym największe skupisko cisów w europie. Bory Tucholskie przyciągają turystów tą właśnie nienaruszoną przyrodą i miejscem występowania rzadkich ptaków i innych zwierząt.

Tych co jednak nie są zwolennikami zwierząt na pewno zachęcą pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne zapewniające wypoczynek w cichym i pięknym otoczeniu. Jedyne w swoim rodzaju produkty naturalnego pochodzenia i tradycyjna regionalna kuchnia sprawi, że nie jednak osoba poczuje się na takich wczasach jak w niebie. Większość gospodarstw agroturystycznych prowadzi także wyrób tradycyjnych przedmiotów użytkowych, takich jak chusty, bluzki, obrusy, serwety, naczynia kuchenne czy inne przedmioty ozdobne, które doskonale nadają się na pamiątkę czy upominek. Wszystkie je można nabyć w tych gospodarstwach lub okolicznych miasteczkach.